გაკვეთილის თემა
|
ჩარლი ჩაპლინის შესახებ
|
სწავლების საფეხური
|
საშუალო მეათე კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
Seზღuduli შესაძლებლობის მქონე მოსწავლე არ არის.კლასში არის 15 მოსწავლე.
|
მიზანი
|
Lლექსიკური მარაგის გამდიდრება.ახალი სიტყვებით პატარა დიალოგის შედგენა.და სიტყვების სწორად გამოტქმა.ასევე სიტყვების სწორად წერა.
|
გაკვეთილის მნიშვნელობა და აქტუალობა
|
ახალი თემის მიხედვით აღწერონ კინო მსახიობის
ცხოვრება.ამ დროს მასწავლებელი იყენებს ერთ სტრატეგიას.ვიცი მინდა ვიცოდე.ვისწავლე..აქტუალურია მოსწავლეთათვის ეს სფერო და დიდ ინტერესს იჩენს.მოხდება გაკვეთილზე შედარება ამერიკელი.ინგლისელი და ქართველი მსახიობების
|
ესეგ მისაღწევი შედეგები
|
Mმარტივი ტექსტის ჩარლი ჩაპლინ_ის მიხედვით შეძლონ 3 მწერლის რომელიც მათთვის ნაცნობია ბიოგრაფიის გადმოცემა. სხვადასხვა აზრის გჩამოყალიბება სხვადასხვა ეროვნების და ეპოქის მწერლებისა.მოსწავლეების ცნობიერებაში ინტერესისა და კვლევა დზიებისკენ სვლა.
|
კავშირი საგნებთან
|
რუსულ გერმანულ ქართულ ენასთან
კავშირი
|
წინარე ცოდნა
|
Uუცხოენის სტანდარტების მიხედვით ყველა მიმართულების (მოსმენა.წერა. Kკითხვა. ჟესტური ენით კითხვა) აქტივაციები რასაც წინასწარ ცოდნაში მიაგწევენ ის ამ თემის პრეზენტაციაში უნდა მიაგწიონ. სხვა ინგლისელი და ქარტველი მწერლების ბიოგრაპიის წინასწარ ცოდნა.
|
რესურსები
|
სახელმდვანელო. Aადგილი " ბიბლიოთეკა .საკლასო ოთახი" კომპიუტერი თვალსაჩინო სლაიდები . რუკები . Nნახატები..
|
გაკვეთილის მსვლელობა
|
წინარე
ცოდნის გასააქტიურქბლად
და გაკვეთილის სამოტივაციოდ
მასწავლებელი შეახსენებს მოსწავლეებს მის
მიერ უკვე
თარგმნილ
ვთქვათ უილიამ
შექსპირის
მოთხრობას
. მასწავლებელი აგრეთვე ავალებს
ქარტველი მსახიობის
შემოქმედების
მოკლე მონატხრობს.
ასევე ეკითხება მათ სხვა
ინგლისელი მწერლის
შესახებ
რამე თუ
იციან.. მასწავლებელი
იყენებს თვალსაჩინო მასალას
( კომპ.სურათებს .ფილმებს
და ა
შ) მასწავლებელი
ქმნის წინა
პირობას რათა ერთმანეტს დაუკავშირონ
2_3 მსახიობი სხვადასხვა ქვეყნიდან.მოსწავლეეები ტექსტის წაკითხვისას იყენებენ
ლექსიკონს.მოსწავლეები
ინდივიდუალურად წარმადგენენ
საპრეზენტაციო ნასრომს.დაწერონ მწერლისშესახებ
ინფორმაცია. გაკვეთილის ბოლოს
მასწავლებელი შეაჯამებს
მიმდინარე გაკვეთილს მოსწავლეთა
მუშაობას
შეფასების რუბრიკისათვის..მასწავლებელი აძლევს დავალებას.სისტემატიურად
გაიმეორონ განვლილი
ლექსიკური მასალა.რამდენჯერმე გადაწერონ
ტექსტი დამახსოვრების
მიზნით.გამოიყენონ
ლექსიკონი.მოიპოვონ
სავა ლიტერარურის
მწერლის შესახებ
დამატებითი
იმფორმაცია.
|
შეფასება
|
გაკვეთილის გეგმები
Subscribe to:
Posts (Atom)
No comments:
Post a Comment